close

Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.

home

Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.

kokardka-mysi.blogspot.com

Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.

Zdarza się, że po erze jaśniutkich kolorków mamy ochotę na coś ciemniejszego. I to znacznie ciemniejszego, ale okazuje się, że zejście z poziomu 10 na 7 wcale nie jest proste, bo położona farba nie łapie równomiernie, wychodzi szarobrudno albo spłukuje po 3 myciach całkiem. Co wtedy? 
Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.Wtedy z pomocą przychodzi nam zabieg pigmentacji. Bardzo łatwy w wykonaniu i generalnie całkiem tani w warunkach domowych, a już na pewno tańszy niż u fryzjera.

Pigmentację stosujemy dla trwałego przyciemnienia o minimum 2 tony, a najlepiej 3 i więcej.

Prepigmentacja
Wykonujemy na całości włosów przy schodzeniu do ciemniejszego koloru, np. z jasnego blondu na ciemny blond, z bardzo jasnego blondu na jasny brąz itd.

Repigmentacja
Wykonujemy na końcach, środkowej części włosa celem przyciemnienia  końcówek oraz wierzchnich partii do odcienia reszty włosów.

Oba zabiegi wykonuje się identycznie.

Prekoloryzacja
Fryzjerski, profesjonalny sposób. Wykonuje się na całości włosów. 
Należy nabyć w hurtowni fryzjerskiej odpowiedni kolor pigmentu, tak zwany korektor koloru.

SPOSÓB PIERWSZY  - Domowy
PIGMENTACJA

KROK 1 - Zakupienie dwóch farb

Farba numer 1 do samej pigmentacji
Najlepiej profesjonalna!, ostatecznie drogeryjna.

Wybieramy farbę o ton jaśniejszą, niż chcemy ostatecznie uzyskać, np. jeśli przyciemniamy do jasnego brązu, wybieramy ciemny blond. 

Wybieramy farbę z zakresu podstawowego, czyli bez odcienia, np. ciemny blond 7.0, jasny brąz 6.0
Zwróćmy uwagę, żeby to było z "zerem" a nie goły numer, czyli powiedzmy 5-0 a nie 5. A to dlatego, że farby z zerem są bardziej napigmentowane, jakby podwójnie, przeznaczone do włosów siwych, a takie nas interesują, jeśli chcemy trwale wprowadzić pigment.

Farba numer 2 do nadania właściwego koloru
Farba zwykła, w kolorze, który nas docelowo interesuje, z odcieniem, np. 6.1 czy 7.43
Stosujemy ją z utleniaczem 6%.

Farba nr1 i nr2 muszą być z tej samej firmy i tego samego gatunku (obie profesjonalne lub obie drogeryjne)


KROK 2 - Zabieg
Nakładamy farbę numer 1 na lekko zwilżone włosy na 15-20 minut.

Farbę profesjonalną nakładamy bez utleniacza.
Farbę drogeryjną z utleniaczem 1,5-1,8% (otrzymyjemy go z rozcieńczenia mleczka utleniającego dołączonego do farby)
Po upływie czasu nic nie zmywamy!

Farbę nr 2 rozrabiamy z utleniaczem 6%.
Nakładamy na farbę numer 1, farbę numer 2.
Farbę nr 2 trzymamy tyle czasu, ile określił producent.

Po upływie wymaganego czasu postępujemy jak po każdej koloryzacji. 


SPOSÓB DRUGI - PROFESJONALNY
PREKOLORYZACJA


Należy zakupić korektor koloru, czyli odpowiedni pigment:

żółty - do przyciemniania z poziomu 8,9,10 na niższe 
pomarańczowy - do przyciemniania z poziomu 6,7 na niższe
czerwony z pomarańczowym pół na pół - dla poziomu 5 na niższy
czerwony - do przyciemniania z poziomu 4 na niższe

Najbezpieczniejszą metodą jest pomieszanie pół na pół odcienia żołtego z pomarańczowym.

Niewielką ilość korektora (parę centymetrów z tubki) mieszamy z ciepłą wodą i nakładamy na suche włosy.
Suszymy suszarką włosy z tą mieszanką, gdy wyschną, nakładamy farbę z odcieniem 


Efekty
Po prawidłowo wykonanej pigmentacji, kolor włosów powinien prezentować się wyśmienicie, być głęboki i lśniący. Włosy powinny sprawiać wrażenie, jakby były zdrowsze i grubsze. Kolor nie będzie się wypłukiwał.
Zabieg nie jest inwazyjny, ale nie powinien byc wykonywany na bardzo zniszczonych włosach. 

Po pigmentacji kolor może być odrobinę ciemniejszy niż sie spodziewałyśmy, ale dojdzie on do poziomu, który wybrałyśmy po paru myciach.

Pigmentacja pod lupą
Dlaczego to się robi akurat tak, a nie inaczej? Po co te kombinacje z nakładaniem jednego na drugie? Ze zmianą stężenia wody?

Otóż po to, że każdy barwnik ma inną wielkość czasteczki. Te mniejsze łatwo się wprowadza, ale równie łatwo gubi, dlatego zabieg jest dwuetapow, żeby zamknąć we włosie wszystkie interesujące nas pigmenty.


Przyciemnianie bez wcześniejszej pigmentacji
Możemy przyciemnić włosy farbą bez wcześniejszej pigmentacji, trzymając się dwóch zasad:

zasada pierwsza: wybieramy ciepły odcień farby, a na pewno cieplejszy niż chcemy uzyskać

zasada druga: farbujemy dwuetapowo. Pierwszy raz z utleniaczem 6%. Po spłukaniu farby i wysuszeniu włosów, nakładamy farbę po raz drugi z wodą 1,5%. 

Czasem wystarcza tylko etap pierwszy. Jeśli natężenie koloru nam odpowiada, nie musimy nakładać farby drugi raz. Niestety tak wykonany zabieg spłucze się szybciej niż tradycyjny, ale farbowanie tego typu powinno się utrwalić po 2-3 razach. 

Ten rodzaj zabiegu najlepiej przeprowadzić przy pomocy farby półtrwałej, czyli wszystkie typu do 24myc. Nazwa jest myląca, bo produkty te tak naprawdę farbują trwale, ale  wbudowują pigmenty na innym poziomie, bliżej powierzchni włosa.

Moja przygoda z pigmentacją
Po opracowaniu tego tematu, śmiało mogę stwierdzić, dlaczego po nałożeniu złocistego średniego blondu na bardzo jasny blond neutralny, otrzymałam bardzo ciemny chłodny kolor. 

Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.

Chciałam uzyskać cieplejszy odcień blondu, ale niekoniecznie ciemniejszy. Zakupiłam Schwarzkopf Perfect Mousse 950 jasny blond złocisty. Powinnam była wziąć poprawkę na to, że pianki wychodza o ton ciemniej, więc w praktyce byłby to średni blond złocisty.

Piankę nałożyłam po całości, na pełny czas. Zamiast na odrosty i chwilę po reszcie.
Uzyskałam ciemny zimny blond, bardzo błyszczący. Ale byłam zdruzgotana, bo nie był to kolor na jaki liczyłam. Teraz wiem, co się wtedy wydarzyło :)

Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.
Przed pigmentacją
Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.
Po pigmentacjiShare

225 Comments on Włosy. Koloryzacja. Pielęgnacja. Kosmetyki.: Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.

 • Emdikot
  on September 24, 2015 | 12:55 Emdikotsaid :
  "Hej, muszę przyznać fajny wpis, ale gubię się w tym wszystkim i nie mam rozeznania do rynku farb...
  zaryzykowałam, rozjaśniłam "koronę" z Olia Garnier 9.1 - Popielaty Bardzo Jasny Blond. Słońce sprawiło, że teraz mam jaśniejsze bardziej i nie wygląda to dobrze z moją karnacją i spodem ciemniejszym- większy kontrast. Teraz chciałabym mięć znów blond popielaty/piaskowy. Czy zatem wg metody nr 1 , zrobić z Olia 9>0 a potem 8.13? Po ile minut?
  Inny sposób z jaką farbą? jaki odcień wybrać najlepiej? zaznaczę, że nie lubię tego żółtego odcienia po farbowania na blond. Ostatnio jednak jakby moje pociemniały i tego ciemnego pigmentu jest za dużo. Jaki byłby dla mnie "złoty" środek?
  Poproszę o radę dla moje przypadku :)"
 • Anonymous
  on August 25, 2015 | 09:46 Anonymoussaid :
  "Witam. Wpadłam na Twojego bloga i zastanawiam się,czy dostanę odpowiedz,bo ostatni wpis był w ubiegłym roku.No cóż ryzykuję ;) Mój naturalny kolor włosów,to szatyn potraktowany rozjaśniaczem Londy. Stwierdziła,że taki kolor włosów niemal biały jest paskudnie sztuczny i zaryzykowała pofarbowanie ich farbą Garnier 111 srebrny super jasny blond.Kolor wyszedł na odroście hmm taki jasny miedziany,a na reszcie włosów szary :) Teraz się trochę sprał i jest rzeczywiście srebrzysty,ale nie o taki efekt mi chodziło.Chcę uzyskać bardzo jasny blond,ale nie zimny,nie biały,nie szarą platynę. Chciałbym mieć włosy w kolorze Récital Préférence
  RÉCITAL PRÉFÉRENCE
  05 ULTRA LIGHT
  Teraz tutaj pytanie jakiej farby użyć do pigmentacji ?"
 • Anonymous
  on July 31, 2015 | 00:32 Anonymoussaid :
  "Witam,
  temat wpisu dosyć odległy ale bardzo liczę na odpowiedź.
  Mam włosy od lat farbowane na blond poziom 10-9. Na początku fryzjerzy robili to w postaci cienkich i gęstych pasemek rozjaśniaczem, ponieważ jak twierdzili, tylko w ten sposób można było uzyskać jasny, beżowy, chłodny blond. Od jakiegoś czasu farbuję farbami Alfaparf, ale te rozjaśnione pasma zawsze uzyskują dużo jaśniejszy, często siny odcień. Jak już to się zmyję to z kolei pożądany odcień blondu też szybko sie wymywa i mam zupełnie dwa różne odcienie blondu - odrost aż do połowy włosów- zazwyczaj idealny i od połowy aż do końcówek - wytrawiony, biały blond.
  Myślałam o pigmentowaniu. Jednak po przeczytaniu wszystkich postów nie znalazłam wpisu gdzie nie chodzi o znaczne przyciemnienie włosów tylko wyrównanie blondu do poziomu chłodnej 9. Jeżeli do pigmentacji używa sie farby jaśniejszej niż kolor pożądany to w moim przypadku powinnam użyć koloru 10? Czy potem po całości odcień 10,2 czy 9,2 z oxydantem 6%? Myślałam o farbie z "2" ponieważ do tej pory farby z "1" wychodziły sino,szaro, a mój naturalny odcień (mysi brąz) rozjaśnia się zawsze na odcień złoty.
  pozdrawiam
  Magda"
 • Anonymous
  on June 30, 2015 | 10:56 Anonymoussaid :
  "Witam.
  Naprawdę najlepsze kompendium wiedzy o włosach, jakie spotkałam.
  Zastosowałam Twój przepis na pigmentację (schodzę z jasnego blondu do jasnego brązu) na włosach o długości poniżej ramion. Zrobiłam to niestety farbą drogeryjną i najbardziej zniszczone partie włosów (do połowy w dół) złapały więcej natury (zimny odcień, nawet lekko zielonkawy), a reszta pięknie złapała docelowy odcień 6.41. Mam nadzieję, że z kolejnym farbowaniem końce też złapią ten odcień. I tu mam ważne pytanie, na które nie potrafię znaleźć sama odpowiedzi. Mam wrażenie, że po pigmentacji włosy stały się grubsze i gęstsze (i przy tym sztywniejsze). Ale po każdym myciu ( teraz czwartym) mam wrażenie, jakbym miała na włosach niespłukane mydło. Nawet trudno mi to nazwać, bo nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Niezależnie od tego jakiego szamponu i odżywki użyję, w dotyku są jakby były czymś obklejone. I bardzo długo schną, dłużej, niż przed zabiegiem. Co może być tego powodem?
  Co się z włosami stało? Czy w takiej sytuacji mogę za 5-6 tygodni nakładać farbę bez strachu, że coś się stanie?
  Najchętniej poddałabym się oględzinom, ale niestety za daleko mieszkam (w pomorskim). Czy mogę prosić o zdalną ocenę?
  Ania
  Pozdrawiam "
 • Zawiejka
  on June 29, 2015 | 10:11 Zawiejkasaid :
  "A ja mam pytanie do farb profesjonalnych. Chcę zrobić nimi pigmentację, ale mam kłopot. Często np. 7 to naturalny średni blond, przy nim nie ma 0 po kropce. Więc np. pomyślałam, czy są dobre, i postanowiłam użyć odcienia intensywnego (np. 7NN z Goldwell) do pigmentacji, a odcienia 6NA jako koloru właściwego (ciemniejszy blond popielaty). Boję się jednak, że się skrzywdzę i nie wiem, co wybrać. :) Przy farbie profesjonalnej można użyć farby bez 0 po kropce, np. samo 7?"
 • Anonymous
  on June 20, 2015 | 10:11 Anonymoussaid :
  "Witam
  Mam problem z koloryzacja moich wlosow.
  Niewazne jaki kolor naloze,czy to rudy,czy ciemny braz (uzywam farb allwaves) efekt jest taki sam,niby to rudy z zoltymi refleksami,jest bardzo jasny. Ostatnio nalozylam odcien 8.33 dąb ale nawets odrosty sa jasne. Nie wiem juz co robic zeby zejsc do ciemnego brazu,sama marnuje tylko pieniadze na tym. Moglaby mi Pani podpowiedziec jak to w domu zrobic ? "
 • Anonymous
  on May 17, 2015 | 10:53 Anonymoussaid :
  "Bardzo dziękuję za ten artykuł. Dzięki Pani wykonałam samodzielnie zabieg pigmentacji - alfaparfem, najpierw 8 a poźniej 7.1. Wreszcie mój wypłowiały blond się przyciemnił. Na początku kolor był o wiele za ciemny, ale się wypłukał, nałożyłam też maskę z sodą. Teraz jest właściwie taki jak chciałam uzyskać, ponieważ mam zamiar wrócić do swojego naturalnego koloru, a przynajmniej wydłużyć czas między kolejnym farbowaniami. Mam tylko uwagę do maseczki z sodą - należy później włosy porządnie nawilżyć/odżywić bo w moim przypadku zrobiła mopa:) Pozdrawiam i dziękuję."
 • Anonymous
  on May 05, 2015 | 18:44 Anonymoussaid :
  "Dzień dobry ! Mam pewien problem. Jakiś czas temu jako głupia dziewczyna z moich pięknych naturalnych włosów ( średni błąd z małym połyskiem miedźanym) dałam namówić się na przefarbowanie włosów szamponetką- aksamitny brąz. Byłam zadowolona i to nawet bardzo aż do momentu zmycia się koloru i pozostawieniu rudego. Był to taki rudy mocny z ciemnym blondem. Nie chciałam takiego koloru więc znowu położyłam na włosy brązowy ale tym razem nie w ciepłym kolorze ( by uniknąć rudego) ale nic to nie dało. Znów były brązowe przez krótki czas i znowu były rude włosy. Po jakimś czasie nie chciał rudy zejść więc za namową położyłam zwykłą wodę utlenioną zakupioną w aptece. Włosy fakt , faktem zmieniły kolor zbliżony do naturalnego ale wciąż jest ten dość mocny rudy. Jest jakaś rada na moje włosy ?? Proszę o pomoc ! Pozdrawia : Wioletta"
 • Anonymous
  on March 30, 2015 | 22:31 Anonymoussaid :
  "Mam sprawe mam rozjasnione wlosy na poziomie 12 i chce kolor rudy na poziomie 7 lub 8 co robic pomocy"
 • Anonymous
  on February 05, 2015 | 17:41 Anonymoussaid :
  "Witam.Chciałabym przejść z bardzo jasnego blondu na kolor rudy. W tym celu zamierzam wykonać pigmentację. Do pigmentacji kupiłam farbę majirel 9, a kolor drugi który zamierzam na to położyć to również majirel tylko że 7,43. Co o tym myślisz? Jaki będzie efekt? "
 • Anonymous
  on January 31, 2015 | 11:58 Anonymoussaid :
  "Witaj
  Proszę Cię o pomoc. Moje włosy to aktualnie tragedia. Miałam długie włosy blond włosy. Farbowałam farba Montibello 1001,jednak po dłuższym czasie zachciałam mieć jakiś cieplejszy blond,bo też bardziej pasuję ciepły odcień do mojej urody,wiec nałożyłam też z tej samej marki 3 razy po rząd ciepłe odcienie farb bo za każdym razem nic nie wychodziło,okropne odcienie,odrost i reszta całkiem inna. Wiec postanowiłam przyciemnić na ciemny brąz. Obecnie mam włosy odrost brąz a po długości ciemny popielaty zielony blond.Rozumiem że mam przetrawione włosy i wychodzą zielone i żadna farba nie może mi tego pokryć. A chciałabym uzyskać kolor w odcieniach 8.0, 7.0 Loreal..Proszę Cię o pomoc.Pozdrawiam Lena."
 • Anonymous
  on December 15, 2014 | 23:00 Anonymoussaid :
  "Witam.Mam problem, nieduży, ale jednak ;(
  mogłaby, uzyskac jakis email w celu pomocy? Bardzo bylabym wdzięczna :*"
 • Anonymous
  on December 14, 2014 | 18:36 Anonymoussaid :
  "Witam . :)
  Chciałabym Cię prosić o pomoc .
  Jestem blondynką , mój naturalny kolor włosów to brąz i dodam jeszcze , że niezbyt dobrze się rozjaśniają .
  Chciałabym przyciemnić włosy do jakiegoś ciepłego koloru , tak bym potem mogła nakładać farbę tylko na odrost a kolor był równomierny na całej długości włosów . Obecnie mam lekko ciepły odcień . Zazwyczaj farbuję farbą palette lub inną o zimnych odcieniach by odrost się rozjaśnił , a rozjaśnia się do złotego koloru . Chcę jej przyciemnić , ale boje się , że wyjdą zielone końcówki ;/
  Czekam na Twoją odpowiedź . Myślę , że odpowiesz szybko , bo na święta chciałabym mieć już ładny kolor włosów a nie żółte bądź zielone ;/ Dodam jeszcze , że najlepiej gdybyś mogła mi doradzić jaką farbą mogę zafarbować sklepową.

  Z góry dziękuję .
  Ola . "
 • Olwena
  on November 26, 2014 | 10:37 Olwenasaid :
  "A gdzie dostanę taki korektor koloru żółty?
  Mam nie równy jasny blond i chcę przyciemnić trochę.
  W internecie znajduję informację że są takie korektory ale nic konkretnego.
  Polecisz mi jakiś?"
 • Anonymous
  on October 23, 2014 | 15:04 Anonymoussaid :
  "witam serdecznie,
  również zgłaszam się do pani z wielką prośbą o pomoc. zaczęlo się tak, że z bardzo ciemnego brązu zafarbowałam farbą jasnego blondu i kolor wyszedł rudy nierównomierny ze wzgledu tez na zniszczone włosy. końcówki zawsze sa ciemniejsze niż gora. w przeciągu poł roku zafarbowalam jedynie jasnymi farbami (ale nie platyna) z około szesc razy zeby zlikwidowac żółty kolor. niestety nie przynosiło wiekszych efektow, cały czas były żółtawe z ciemniejszym dołem aż w koncu przestałam farbować, zrobiły się ciemne brazowe i rude odrosty i wyglądalo to tragicznie. po trzech miesiacach poszłam do fryzjera ktory zafarbował włosy na mieszanke jasnego blondu ze zlocistym srednim blondem, lecz efekt wyszedł taki ze tylko odrosty się zafarbowały a reszta włosow prawie ze wcale mimo ze farba była dwa razy dłuzej trzymana niż na odrostach. cały czas nie wiem co zrobić zeby kolor uległ zmianie a chciałabym miec bardzo taki ciemny naturalny blond.
  bardzo proszę o pomoc :)"
 • Anonymous
  on October 05, 2014 | 18:11 Anonymoussaid :
  "Witam.
  Mam platynowe pasemka, które zafarbowałam na rudo (Wellaton-karmelowa czekolada 8/74). Kolor złapał tylko na naturalnych włosach, a z pasemek szybko się zmył.

  Oto moje pytanie:
  Czy można przeprowadzić pigmentację wytrawionych pasemek --> na kolor rudy (bez użycia farby natura) ?
  Tzn. rozcieńczyć wodą dołączony do tej samej farby utleniacz, do poziomu 3% i nałożyć go tylko na jasne pasemka?

  Bardzo proszę o odpowiedź, nie wiem co robić. Te pasemka na tle rudego odrostu wyglądają popielato-zielonkawo :/"
 • Anonymous
  on September 18, 2014 | 08:57 Anonymoussaid :
  "Zrobiłam domową pigmentację według tych zaleceń. Jestem zadowolona. Miałam włosy rozjaśnianie na poziomie ok.10 z refleksami i miszmaszem kolorystycznym, od fioletowych, niebieskich po rude blondy, w końcu zaczęły się zauważalnie niszczyć i postanowiłam przerzucić się na zwykłą farbę i je przyciemnić.
  Użyłam farb drogeryjnych Wellaton 8/0 i 9/1 stężenia wody 1,5% i 6%. Kolor rzeczywiście wyszedł ciemniejszy, póki co jest na poziomie około 7. Wydaje mi się, że druga farba praktycznie nie złapała, ale jestem cierpliwa i poobserwuję co się dzieje, jeśli będzie potrzeba to za jakiś czas poprawię ten efekt. Myślę o farbie 9.2, lub właśnie 9.1. Włosy są jednolite, tylko końcówki trochę ciemniejsze, ale tam używałam najwięcej rozjaśniacza. Kolor jest minimalnie zielonkawy, ale to też było do przewidzenia. Włosy są błyszczące, a ja cieszę się, że mogę znowu używać zwykłych farb i mieć jednolity kolor.
  Nie wiem czy to zasługa dobrej odzywki dołączonej do farby, ale od razu zauważyłam, że włosy "czują się" lepiej po tym zabiegu, są dociążone. Dziękuję i pozdrawiam : )"
 • Anonymous
  on August 20, 2014 | 23:02 Anonymoussaid :
  "Witam serdecznie:)Wczoraj czytalam Twoje wpisy z zapartm tchem! Dzis zadzwonilam do fryzjera i pytam o pigmentacje...uslyszalam cisze w sluchawce:( Po chwili gdy z grubsza wyjasnilam o co chodzi fryzjerka z uporem maniaka twierdzila,ze rozjasniony i zniszczony wlos nie przyjmie trwale nawet w ten sposob,trzeba farbowanie powtorzyc z trzy razy.Umowiona jestem na jutro(ten pierwszy raz) ale nie wiem czy w ogole powinnam isc do tej Pani prosze o rade! Z gory baardzo dziekuje:)
  Dzis umylam wlosy szamponem angielskim detox,na wilgotne polozylam maske (same naturalne skladniki glownie oleje wraz z arganowym).Siedzialam w czepku i reczniku.Po 3 godzinach umylam wlosy szamponem z keratyna i nalozylam troche odzywki do splukiwania.Bylam zdziwiona kiedy zaczelam je rozczesywac-tragedia gorzej niz zwykle a przeciez siedzialam w masce 3h!:( Nalozylam jeszcze troche serum na koncowki ale wlosy i tak sa w tragicznym stanie.Chodzi o to,ze sa w gorszym stanie niz byly przed detoxem i maska na ktora bardzo liczylam,ze bedzie pomocna moim rozjasnianym,okropnie zniszczonym wlosom.
  Malo tego na samym przodzie mam sterczace wloski tak jakby sie polamaly pod czas detoksu...?
  Prosze o rady co zrobilam nie tak:( "
 • Anonymous
  on August 14, 2014 | 00:27 Anonymoussaid :
  "Witaj Misiu,

  troszke techniki i sie gubie:)

  Napisalam gdzies w srodku, jezeli tak, to przepraszam .
  Potzrebuje pilnie twojej rady, w sobote ide do fryzjera,a dopiero dzis wpadlam na twojego bloga, jestem pod wrazeniem!! wiedzy i zaangazowania.
  Chcialabm uzyskac cos takiego jak w linku:
  http://www.google.ie/imgres?imgurl=&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.woman-news.pl%2Furoda%2F251-baleyage-moda-czy-kicz&h=0&w=0&tbnid=8AetESy3Lv5eXM&zoom=1&tbnh=275&tbnw=183&docid=wVj3r51D5_RNQM&tbm=isch&client=opera&ei=ssfrU7vGFqrb7AbUvYHoCQ&ved=0CAUQsCUoAQ

  Dodam, ze zalezy mi na kolorach, ktore sa na zdjeciu do ramion, nie mam tak dlugich wloso, zeby koncowki robic znacznie ciemniejsze.

  Na te chwile mam wlosy na poziomie 8 z odcieniem zoltego,zlotego, musze to zmienic, bo to jakas masakra.
  Moj fryzjer (nowy, nie ma sensu opisywac konsekwencji poprzednich fryzjerow) pracuje na farbach Alfaparm.
  Moje pytanie: powinnam zrobic zabieg pigmentacji, czy polecisz mi cos innego? W jaki sposob uzyskalabys taki rezultat?

  Prosze i odpowiedz

  Marcela"
 • Anonymous
  on August 14, 2014 | 00:15 Anonymoussaid :
  "Witaj Mysiu,

  jestem pod wrazeniem twojego zaangazowania i fachowej wiedzy!! Ile bym dala,zeby trafic do takiego fryzjera! :)
  Mam pytanie, a raczej prosbe, co prawda dopiero dzis znalazlam twojego bloga a do fryzjera wybieram sie juz w sobote (nawiasem mowiac do innego niz przez ostatnich kilka miesiecy).
  Otoz chce zmienic kolor z pieknego (brr !! )zoltego, z odrobina zlotego blondu na cos takiego jak w zalaczonym linku, mozesz mi cos zaproponowac? Czy piwinnam miec zrobiona pigmentacje? czy moge uzyskac to w sposob mniej skomplikowany?? Fryzjerka pracuje na farbach Alfaparf.
  Jesli moge prosic o szybka odpowiedz bede wdzieczna

  Marcela"
 • Anonymous
  on July 25, 2014 | 16:39 Anonymoussaid :
  "Witam, przez 8 lat mialam blond pasemka, w koncu by uniknac ciaglego pokrywania odrostow postarzylamsie swoim ciemnym kolorem. Mial to byc kaszmirowy braz a wyszedl strasznie ciemny czasami mam wrazenie ze w czekoladowy wpada. (niestety nei pamietam nr cos z Wella). Do tego widac lekko przeswity, chcialam uzyskac naturalny braz ala Zmuda Marta ale kolor mnie dobil. Co mozna by poradzic i rozjasnic o 1 ton? Szampon rumiankowy?przeciwlupiezowy? Kapiel? Bardzo proszę o pomoc, bo zalamalam sie, nie chcialabym rowniez rudego koloru.(moge przeslac foto, ale niestety przychodzi zwrot maila ) :(
  Pozdrawiam Karolina"
 • Anonymous
  on June 17, 2014 | 12:59 Anonymoussaid :
  "Czy można wykonać pigmentację farbą Oalia? Agnieszka"
 • Anonymous
  on May 20, 2014 | 00:18 Anonymoussaid :
  "Mysiu, gdzie kupię ten korektor koloru? Chcę zrobić zabieg pigmentacji profesjonalnie, ale nie wiem skąd wziasc ten pigment!
  Kamila"
 • Anonymous
  on May 12, 2014 | 15:13 Anonymoussaid :
  "Witam, ciekawy artykuł i kusząca propozycja dla tych, którzy chcą zejść z rozjaśnianych blondów... Uważajcie jednak na te różne porady... Zrobiłam dokładnie jak opisano. Najpierw farba głęboka natura bez utleniacza, potem już normalnie docelowa złota. Efekt opłakany - buro siwe końce, a w zasadzie od połowy włosy są takie. Najgorsze, że strasznie zniszczone, okropnie... Nie dają się rozczesać. Aż pokręcone, tak spalone, jakby wyjąć je z ognia. Włosy były proste, a teraz są popalone zygzaki. W ruch poszły wszystkie maski i oleje... Takiego koszmaru jeszcze nie przeszłam. Dodam, że wszystko było zgodnie z opisem i farba profesjonalna Goldwell na wodzie 6 (oczywiście utleniacz tylko przy farbie docelowej). Moim zdaniem nie jest to propozycja na przyciemnienie rozjaśnianych, bo rozjaśniane i tak są w gorszej już kondycji. No i te opisy w innych wątkach, że farby profesjonalne pielęgnują... Guzik z pętelką. Rozpacz co jest na głowie. Zatem przestrzegam przed radami tej i innych włosomaniaczek. Tu nie chodzi o nasze włosy, tylko o ich biznes (blogi to reklamy, kosmetyki do testowanie i inne zarobkowanie itp, itd. Żeby mieć ładne zdrowe włosy trzeba jak najmniej kombinować z nimi, a tego typu fora skłaniają do tego. Uważajcie, bo może to drogo kosztować. "
 • Anonymous
  on April 14, 2014 | 14:44 Anonymoussaid :
  "Witam ! miałam robioną dekoloryzację i potem malowane u fryzjera włosy 8, wyszłam mega niezadowlona bo była 8 plus wczesniejsze pasemka blond. Natychmiast pomalowałam wlosy lorealem 500 jasny brąz. Wyszły ciemne fajne, ale teraz po kilku myciach mam lekką zieloną poświatę, czym ją zlikwidować??"
 • Anonymous
  on March 27, 2014 | 16:24 Anonymoussaid :
  "Witaj
  Jestem Twoją fanką, bardzo podziwiam Twoją wiedzę i stale czytam Twojego bloga.
  Mam ogromną prośbę: czy możesz mi coś doradzić odnośnie farb do włosów Jungle Fever? Znasz te farby? Czy są godne polecenia? W jakich proporcjach się je miesza z oxy? Niestety nie znalazłam żadnych info na necie o tych farbach a kuszą niską ceną.
  Interesuje mnie kolor 8.3 lub 8.33. Chciałabym nimi uzyskać coś jak kolor 8.30 z majirela, ewentualnie 9,3 z Wellatonu. Uwielbiam złociste, miodowe, intensywne kolory. Moje włosy są po rozjaśnianiu ale obecnie są już po pigmentacji na poziomie 9.
  Błagam doradź, którą farbą mogłabym uzyskać ten kolor. W najgorszym wypadku ufarbuję Wellatonem 9,3 z wodą 6% ale nie ukrywam, że Wellaton trochę pali włosy. Dlatego wolałabym coś profesjonalnego. Próbowałam Alfaparf - są świetne ale odcienie niestety zimne.
  Z góry bardzo, bardzo dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam cieplutko,
  Agnieszka"
 • Anonymous
  on March 06, 2014 | 15:15 Anonymoussaid :
  "Wita serdecznie. Mam pytanie. Czy mogę pofarbować włosy które były farbowane 12.89 londa profesjonal farbą 8.0 z utleniaczem 1.9 % w proporcji 1:1 na 15 minut i nie zmywając nałożyć na to 8.7 z utleniaczem 6% na pół godziny?? Również z londa profesjonal. Nie wyjdą mi wtedy zielone?? Chodzi mi o uzyskanie koloru 9.7 dodam że włosy od połowy są praktycznie białe. "
 • Anonymous
  on March 05, 2014 | 08:58 Anonymoussaid :
  "Witam
  Miałam włosy pofarbowane alfaparf 10.21, znudził mi się ten bardzo jasny blond. Kolor był przetrawiony. chciałam trochę je przyciemnić.Zrobiłam pigmentację z alfaparf 9 a potem nałożyłam farbe alfaparf 9.21. Włosy wyszły bardzo ciemne szczególnie przy końcach. tam gdzie były odrosty włosy są jaśniejsze. Czy ta ciemność się zmyje? Co mam zrobić, czy poczekać i za 2-3 tyg. nałożyć jeszcze raz alfaparf 9.21 czy zastosowac jakiś inny zabieg?
  Bardzo proszę o radę i z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Małgosia"
 • Anonymous
  on February 16, 2014 | 18:14 Anonymoussaid :
  "Hej,
  CHciałąbym Cie zapytać o poradę.Otóż zdjęłam ciemny kolor z włosów używając Efassor i wyszły mi jasno pomarańczowo-żółte.Na to nałożylam Majirel 7.44 +0,400 i niestety ale wyszły mi trochę wściekło-marchewkowe .Czy powinnam zrobić koloryzację 8.0 z kranówką i na to położyć jeszcze raz 7,44??Chciałabym otrzymać średnią miedż.Bardzo dziękuję za odpowiedż:)"
 • Anonymous
  on February 15, 2014 | 13:51 Anonymoussaid :
  "Dziękuję za informację o pigmentacji. Włosy miałam spalone pasemkami, farba spłukiwała się po paru myciach. Po wykonaniu pigmentacji (domowym sposobem) kolor utrwalił się a włosy nabrały odpowiedniej "grubości". Pozdrawiam Ania"
 • Anonymous
  on February 07, 2014 | 23:48 Anonymoussaid :
  "polozyc koncentrat pomidorowy albo czerwony korektor :) to stonuje szaro bury odcien"
 • Anonymous
  on January 09, 2014 | 19:16 Anonymoussaid :
  "Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczace mieszania farb. Czy mozna łaczyc farby poltrwale- (demi permanentne) z trwalymi ? Jesli tak jaki procent wody uzyc ? prosze o pomoc :) pozdrawiam Nadia "
 • Anonymous
  on January 08, 2014 | 23:43 Anonymoussaid :
  "Witaj,
  widzę, że dużo się u Ciebie dzieje :) ale do rzeczy...
  Ja również od jakiegoś czasu myślę o przyciemnieniu włosów. Mój naturalny kolor był na poziomie 6-7 (ciemny mysi blond). Od ponad 12 lat włosy rozjaśniałam, ostatnimi czasy nakładałam Wellaton 12.1 z 12.0 (2:1). Chciałabym przyciemnić włosy do poziomu 7-8, ale bez odcieni ciepłych, złota, żółci itp :) I za grosz nie wiem jaką mieszankę wybrać z farb oczywiście drogeryjnych???
  Będę wdzięczna jeśli znajdziesz chwile aby mi coś doradzić.
  Strona świetna, gratuluję i już Lubię to ;)
  Pozdrawiam serdecznie,
  Aga z Warszawy"
 • Anonymous
  on January 01, 2014 | 20:47 Anonymoussaid :
  "Hej, mam pytanie.. Chodzi mi właśnie o przyciemnienie włosów. Przejrzałam tyle stron i nic ciekawego nie znalazłam poza Twoim blogiem,a zwłaszcza tym postem. Moj naturalny kolor wlosów to ciemny mysi blond, chociaż szczerze to już nie pamiętam tego koloru, bo maluję włosy kilka dobrych lat. Ostatnio malowałam je na jasny blond farbą palette deluxe 218 srebrzysty blond, lecz po kilkunastu farbowaniach pewnego razu miałam niemiła przygodę,a mianowicie farba popaliła mi skórę głowy. Miałam całą głowę w bąblach. Postanowiłam wtedy zmienić firmę na loreala. A mianowicie około 4-5 razy pomalowałam włosy farbą loreal feria preference bardzo jasny blond perłowy 102. Jednak w tym czasie ściełam włosy, aby poprawić i kondycję, a także chciałam odchodować je równe, zdrowe.. Do tej pory były poszarpane, pocieniowane. Naszło mnie jakoś na przyciemnienie włosów,gdyż cieżko mi utrzymać zdrowe włosy w tak jasnym kolorze. Postanowiłam na własną rękę lekko przyciemnić je farba loreal recital preference californie x3 8.0. Kolor nie był w ogóle podobny do tego na opakowaniu. Włosy były zielono szare, okropne i suche. Jednak po kilku myciach zieleń zaczeła powoli znikać, ale także cała farba zaczęla schodzić. Teraz mam może leciutko inny odcień od tego jasnego blondu ale nie jest to, to o czym marzyłam. Z góry oczywiście kolor nałozony na odrosty jest ladny, ciemniejszy. Chciałabym uzyskać średni blond z lekkim odcieniem złota, miedzi. Tak zeby wygladały naturalnie.. Co byś mi poradziła? Pozdrawiam
  Marlena"
 • Anonymous
  on December 27, 2013 | 14:22 Anonymoussaid :
  "Hej, mam pytanie.. Chodzi mi właśnie o przyciemnienie włosów. Przejrzałam tyle stron i nic ciekawego nie znalazłam poza Twoim blogiem,a zwłaszcza tym postem. Moj naturalny kolor wlosów to ciemny mysi blond, chociaż szczerze to już nie pamiętam tego koloru, bo maluję włosy kilka dobrych lat. Ostatnio malowałam je na jasny blond farbą palette deluxe 218 srebrzysty blond, lecz po kilkunastu farbowaniach pewnego razu miałam niemiła przygodę,a mianowicie farba popaliła mi skórę głowy. Miałam całą głowę w bąblach. Postanowiłam wtedy zmienić firmę na loreala. A mianowicie około 4-5 razy pomalowałam włosy farbą loreal feria preference bardzo jasny blond perłowy 102. Jednak w tym czasie ściełam włosy, aby poprawić i kondycję, a także chciałam odchodować je równe, zdrowe.. Do tej pory były poszarpane, pocieniowane. Naszło mnie jakoś na przyciemnienie włosów,gdyż cieżko mi utrzymać zdrowe włosy w tak jasnym kolorze. Postanowiłam na własną rękę lekko przyciemnić je farba loreal recital preference californie x3 8.0. Kolor nie był w ogóle podobny do tego na opakowaniu. Włosy były zielono szare, okropne i suche. Jednak po kilku myciach zieleń zaczeła powoli znikać, ale także cała farba zaczęla schodzić. Teraz mam może leciutko inny odcień od tego jasnego blondu ale nie jest to, to o czym marzyłam. Z góry oczywiście kolor nałozony na odrosty jest ladny, ciemniejszy. Chciałabym uzyskać średni blond z lekkim odcieniem złota, miedzi. Tak zeby wygladały naturalnie.. Co byś mi poradziła? Pozdrawiam"
 • Anonymous
  on December 14, 2013 | 10:12 Anonymoussaid :
  "Witam,
  Chciałabym przeprowadzić domową pigmentacje wg Twoich wskazówek, ale boje się, że coś zepsuje dlatego chciałabym się poradzić co i jak. Docelowo chcę pofarbować włosy syoss miodowy blond 8-7, a włosy mam rozjaśniane na poziomie 10- Garnier Color Naturals bardzo bardzo jasny blond.Wcześniej włosy były rozjaśniane pasemkami z rudego, stopniowo na jasny blond. Miesiąc temu położyłam na całe włosy tego syossa miodowy blond i odrosty zarówno naturalne jak i farbowane złapały go bardzo ładnie, ale na długości kompletnie nic nie było widać. Czy mogłabyś mi polecić konkretne farby (nazwy i numery) jakie nadają się w moim przypadku na farbę nr1? Nie chcę zrobić sobie na głowie masakry przed świętami i sylwestrem :) Znajoma fryzjerka poradziła mi metodę, aby na odrosty położyć syossa z dodanym do niego rozjaśniaczem, a na długość nałożyć go wodzie 3% albo słabszej. Ale nie wiem czy to bezpieczne, bo nijak ma się do opisanych przez Ciebie zasad pigmentacji. Bardzo proszę o pomoc :)
  Pozdrawiam i gratuluję świetnego bloga- Kaśka :)"
 • mysia m
  on December 03, 2013 | 08:26 mysia msaid :
  "Osobiście polecam matrixa do pigmentacji.
  Woda wg przepisu, prosze zapoznac się z instrukcją "pigmentacja na dwa". Jelsi wysuzkiwarka zdechła, co sie zdarza bloggerowi, prosze skorzystac z etykiet i odsyłaczy w zakłądce głównej.

  Jeśli kolor jets zbyt ciemny, musi byc wstepnie pojasniony kąpielą rozjaśniajacą, poem pigmentacja. Kąpiel na wodzie 6% na jakies 10 minut powinno wystarczyc, tak aby tylko ruszyć.

  "
 • Anonymous
  on December 01, 2013 | 13:09 Anonymoussaid :
  "Witaj,

  Dziekuje za odpowiedz :)

  Jeszcze mam pytanie, jakiej wody do tego uzyc?
  Mylam wlosy szamponem przeciwlupiezowym i zielony sie spral :)
  Tam gdzie koncowki byly najbardziej zniszczone i zlapaly zielonkawy odcien sa duzo jasniejsze od reszty... niestety wlosy mam dosc krotkie.
  A reszta dosc ciemna.
  Czy pozbede sie tego ciemnego koloru? fatalnie sie w nim czuje....
  Jaka farbe profesjonalna polecisz?
  Podobno Matrix za slaby i ciezko go dostac.
  Schwarzkopf? Najwiekszy wybor w L'Orealu.

  Bardzo ci dziekuje

  Ps

  Gratuluje wspanialego blogu - najlepszy z najlepszych :)

  Pozdrawiam
  Joanna"
 • mysia m
  on November 30, 2013 | 21:16 mysia msaid :
  "Poczekaj chwilę aż kolor się wypłucze, następnie zapigmentuj włosy zgodnie z instrukcją na blogu według postu pigmentacja na dwa. Pierwsza aplikacja 7z8 a druga 8.4.

  Kolor wyszedł zielonkawy na koncach, bo pewnie PerlaColor jest z domieszką złotego, czyli ,43 lub ,34. Po utleniaczu było kłądzione coś z perłą, by wychłodzić odcien, wiec polozenie potem złota dało taki nieciekawy efekt.

  Czas wypłukiwania to średnio miesiąc od tego typu koloryzacji. Mozesz to przyspieszyc stosujac szampon przeciwłupiezowy."
 • Anonymous
  on November 27, 2013 | 18:02 Anonymoussaid :
  "Witaj,
  Mam ogromna problem i prosze o porade.Mialam wlosy rozjasniane do bardzo jasnego blond (utleniaczem).
  Juz mialam dosc niszczenia wlosow, wiec poszlam do salonu (za granica). Chcialam uzyskac sredni rudy. Polozono mi dwukrotnie farba Perlacolor mieszanke: 7/4 i 6/4
  Wyszedl intensywny czekoladowy a po pierwszym myciu koncowki (najbardziej zniszczone) o poswiacie zielonej.
  Fryzjer polecil mi za 2 tygodnie zrobic ponownie ten sam kolor (jak dla mnie za ciemny!) i za nastepne 2/3
  tygodnie np rudy.
  Czuje sie fatalnie, mam bardzo ciemne wlosy, co robic? Wlosy farbowalam 3 dni temu...
  Mieszkam za granica ...

  Pozdrawiam
  Joanna"
 • Anonymous
  on November 14, 2013 | 18:32 Anonymoussaid :
  "Witaj bardzo proszę o porade mój obecny kolor włosów to platynowy blond bardzo dlugo farbowałam wellatonem12/1 chcialabym przyciemnić wlosy to poziomu 9.0 kupilam farbę color control 9.0 jako pierwsza do pigmentacji i na to 9.32 bezowy blond czy to jest dobry pomysł bardzo proszę o odp zostawiam swojego maila sylwia270492@interia.pl "
 • Anonymous
  on November 13, 2013 | 21:14 Anonymoussaid :
  "Witam, mam pytanko dotychczas farbuję włosy ( tylko odrosty)farbą CeCe 10/10 i wodą 12% .mam bardzo silny pigment,moja fryzjerka mówi ze taka moja uroda , żółta:-) Włosy wychodzą troszkę żółte od skóry, ale po dwóch tygodniach , kolor się wypłukuje i jest ok. Chciałabym trochę przyciemnić włosy, max 2 tony i nadać im fajnego beżowego koloru,nie zielonego;-( Proszę o odpowiedź , jestem zadowolona z farb CeCe.
  Pozdrawiam Joan"
 • Anonymous
  on November 13, 2013 | 21:13 Anonymoussaid :
  "Witam, mam pytanko dotychczas farbuję włosy ( tylko odrosty)farbą CeCe 10/10 i wodą 12% .mam bardzo silny pigment,moja fryzjerka mówi ze taka moja uroda , żółta:-) Włosy wychodzą troszkę żółte od skóry, ale po dwóch tygodniach , kolor się wypłukuje i jest ok. Chciałabym trochę przyciemnić włosy, max 2 tony i nadać im fajnego beżowego koloru,nie zielonego;-( Proszę o odpowiedź , jestem zadowolona z farb CeCe.
  Pozdrawiam Joan"
 • Anonymous
  on November 12, 2013 | 10:33 Anonymoussaid :
  "zapomialam sie podpisac - AGa F. :)
  "
 • Anonymous
  on November 12, 2013 | 10:31 Anonymoussaid :
  "Witam,
  czytam i czytam i mam wrazenie ze jak trwoga to do Boga :) ja tez potrzebuje pomocy! Mam 3 centymetrowy odrost- w kolorze typowym dla slowianskiej urody- czyli jasny, mysi popielaty blond. Reszta jak mozna sie domyslec- na poziomie 10/11- jasny blond. Chcialabym aby wlosy byly w jednolitym kolorze na poziomie 7/8 ale Zimnym, zadnego zlota. Moja uroda absolutnie tego nie akceptuje :) Albo poprostu dorownac je do naturalnego. cokolwiek co ukryje te przetlenione, suche zolto-biale wlosy :) Mam nadzieje ze mi pomozesz . Mam dosyc wizyt u Fryzjera u ktorego wydaje sie kupe kasy, kolor i tak nie wychodzi takie jaki by sie chcialo osiagnac. NIe chialabym juz tak bardzo meczyc moich wlosow. Bylabym nawet w stanie odczekac az odrosna , ale to jest nie mozliwe bo spojrzenie w lustro i ujrzenie ciemnego pasa startowego na glowie poprostu tego nie umozliwia :) Niecierpliwie czekam na odpowiedz/ podpowiez :) Pozdrawiam "
 • Szymnati
  on November 05, 2013 | 21:25 Szymnatisaid :
  "droga Mysiu mam blond na poziomie chyba 10 farbowałam farbami herbatint 1,5 roku mieszajac dwie farby 8n i ff5 kolor jest ładny słomkowy blond ja z natury jestem zimna blondynka na poziomie chyba 8 o mysim odroscie jako dziecko mialam bardzo jasne wlosy az do 23 roku życia kiedy zaczelam farbowac włosy teraz chciala bym przejsc na kolor bardziej beżowy i na inna farbe bo mam wrazenie ze herbatint przesuszył mi włoski. po przeczytaniu Twojego blogu podjęłam pielęgnację wg twoich wskazówek i jest dużo lepiej ale chcialabym uzyskać ciut ciemniejszy kolor ale nie wiem jaka farbe wybrać moje wlosy sa cienkie i delikatne oraz dlugie prosze o porade"
 • Anonymous
  on November 02, 2013 | 10:10 Anonymoussaid :
  "Mam Pytanie czy można zrobić ten zabieg z farbami blond?ponieważ schodzę z średniego ciemnego rudego blondu do blondu na poziomie 9-8?
  aaa i czy etap pierwszy wykonywany na wellatonie drogeryjnym dodajemy trochę wody czy standardowa ilość tylko ze rozcieńczoną?

  Bardzo prosze o pomoc bo na glowie mam smutne coś z jaśniejszymi końcówkami, intensywnie odżywiam i olejuje ale pod koniec tygodnia chce naprawić swój błąd.
  będę wdzięczna za pomoc

  Kora"
 • Anonymous
  on October 21, 2013 | 22:16 Anonymoussaid :
  "Mysiu mam taką sprawę..chciałabym umówić się z Tobą na farbowanie tzn.zmianę koloru:) Z tego co wyczytałam nie masz w swoim wyposażeniu farb matrixa czy majirel (ale może się mylę), a nie ukrywam że znalazłam w tych kolorkach coś dla siebie. Nie chcę kupować w ciemno chciałabym wcześniej poradzić się Ciebie odnośnie właściwych odcieni do moich włosów. Nie wiem na ile możliwe jest spotkanie się z Tobą na moment w Wawie abyś zerknęła na to co mam na głowie, gdyż zdjęcie nie oddaje rzeczywistego koloru, ponieważ mam ze trzy odcienie na włosach. Proszę o odpowiedź."
 • Anonymous
  on October 05, 2013 | 21:08 Anonymoussaid :
  "Witam Cię kochana Mysiu. Gdyby nie ten wpis na Twoim blogu, do teraz nie wiedziałabym co robić. Moje włosy po farbowaniu u fryzjera spłukują się (nie przesadzam) całkowicie już po pierwszym umyciu. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem... Prosze Cie o pomoc.
  Moj naturalny kolor to ciemny blond, ktory byl kiedys rozjasniany do jasnego blondu. Pozniej nalozylam farbę bez amoniaku, bo zamarzył mi sie brąz. trzymala sie dosc dlugo (czyli 2 tygodnie). Po owej farbie nadszedł czas na wizytę u fryzjera, ktorej efekt minął po drugim myciu. Pomyslalam, ze to z fryzjerką cos nie tak, wiec poszlam do innej... dwa razy bylam u tej "innej" i za kazdym razem ten sam efe.. włosy spłukują sie do blondo-rudego, obleśnego koloru. A mi po prostu marzy sie jasny brąz. Blagam, help me. ;_;"
 • Anonymous
  on September 23, 2013 | 14:20 Anonymoussaid :
  "Cześć Mysiu! Proszę o radę: mój naturalny kolor: ciemny blond, farbuję excellance 9. Chciałabym przyciemnić do poziomu 7/8. Poradziłaś pigmentację na 2 majirel 8.0 i 8.0 + 7.0. Zapomniałam podpytać jak zrobić z odrostami (ok 0,5 cm) - od razu na wszystko czy najpierw na odrosty? Pozdrawiam, Ania"
 • Anonymous
  on September 19, 2013 | 16:00 Anonymoussaid :
  "Witam Marysiu.
  Mam od lat rozjasniane na platyne gęste pasemka praktycznie wyglądają jak jeden kolor. Chce je przyciemnic do poziomu 6 farbami L'Oréal luocolor do ktorych jest wylacznie 12% oxydant. Jak je przyciemnic żeby wyszedł ładny kolor ponieważ słyszałam że powinno się przyciemniac włosy z 3%. I czy i jak wykonać repigmentacje na tych farbach ?
  "
 • iv
  on August 25, 2013 | 17:08 ivsaid :
  "Hej.
  Mam problem mam na głowie bardzo jasny żółty blond chciałam delikatnie przyciemnić, zgasić ta barwę myślałam o jakimś ciepłym odcieniu.Spodobał mi się średni blond Schwartzkopf-a Perfect Mousse- ale wystraszył mnie twój post.Co o niej teraz sądzisz Z profesjonalnych farba nie wiem na który odcień się zdecydować. Jestem zielona w temacie farbowania ale nie mam już niestety zaufania do fryzjerów.
  Pomóż wybrnąć z tej sytuacji."
 • Anonymous
  on August 03, 2013 | 16:42 Anonymoussaid :
  "Witam, bardzo zaciekawił mnie Twój artykuł i chciałabym prosić Cie o pomoc. Jakiś czas temu zdecydowałam się pofarbować wlosy na rudy kolor schodząc z ciemnego brązu. Bardzo chciałam mieć jasny marchewkowy rudy, niestety fryzjerka położyła mi bardzo ciemną farbę podchodzącą pod czerwień. Jako, że włosy były wyczerpane dekoloryzacją postanowiłam przez jakiś czas się przemęczyć z tym ciemnym kolorem. Dwa miesiące temu postanowiłam znów je trochę rozjaśnić i wreszcie nałożyć kolor który mi odpowiada. Był to Loreal Majirel 7.40 (blond miedziany). Kolor wyszedł przepiękny niestety tylko do pierwszego mycia :( Po pierwszym myciu kolor jest dużo, dużo bledszy, a po drugim myciu nie ma już po nim śladu. Bardzo chciałabym zachować kolor na dłużej i wziwązku z tym postanowiłam wypróbować Twoją metodę. Zastanawiam się tylko jaki bazowe kolor powinnam użyć do pigmentacji włosa. Czy powinien to być 7.0 czy 8.0 i z jaką wodą powinnam go zastosować? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam. Marta :) "
 • Anonymous
  on July 30, 2013 | 14:42 Anonymoussaid :
  "Kochana Mysiu, w pierwszych słowach chciałam Ci podziękować za informacje i pomoc :) włosy mam już zrobione i się udało. Długo czytałam, myślałam i analizowałam to co sama wiem. Decyzję podjęłam i zrobiłam tak:
  Na górę tą po 6.34 i 7B położyłam majiblon 901S na wodzie 3% na 30 min. Na buro zieloną resztę położyłam mjirel 10.13 woda 3% na 12 min (tego się bałam bo po .3 wychodziły zielonki). Ale tak jak pisałaś nie było zielono. Góra się stonowała i nieco rozjaśniła ale minimalnie, tak że z tego niechcianego brązu wyszedł ciemne blond. Bura zielonka też się nieco rozjaśniła lub podczyściła z burości i zniknęły te pasma bure. Było ok ale dla dopracowania całości na tą część (bo jednak dół włosów był chłodny z nutką zielonki) położyłam colorance goldwella 8.K. Czyli rudy blond. Wyszło bosko :) nie rudo tylko złotawo tak jak przy naturalnych refleksach, które cały czas wychodzą. Włosy wyglądają bardzo naturalnie. I tak z ciekawości zapytam czemu nie używasz tych farb typu colorance goldwella (czyli touch). To jest koloryzacja kwaśna i chyba tak nie niszczy a fajnie zmienia odcienie. Mi się sprawdza choć kolor wybieram intuicyjnie bo ten rudy blond nie wyszedł rudo.
  pozdrawiam serdecznie
  zielona Dorota

  p.s. mam jeszcze pytanie czy możesz napisać post jak ciąć falowano-kręcone włosy do ramion lub dłuższe lub w odpowiedzi podesłać miejsce gdzie znajdę. Zaczęły mi się kręcić po ciąży i staram się im sprostać :) włosy sama sobie obcinam już jakiś czas. Jak miałam proste to obcinałam je tak jest Ty swoją Basię :) Rodzinę też obcinam i chciałabym kontynuować tradycję ale chciałabym robić do dobrze czyli tak żeby włosy lepiej się kręciły :)"
 • Anonymous
  on July 28, 2013 | 10:34 Anonymoussaid :
  "Z tego wszystkiego zapomniałam się podpisać:)
  Pozdrawiam serdecznie, Magda:)"
 • Anonymous
  on July 28, 2013 | 10:31 Anonymoussaid :
  "Witam Cię serdecznie:) jestem posiadaczką blond włosów, które przeszły już zarówno rozjaśnianie jak i nieudane przyciemnienie. Aktualnie to bardzo jasny blond na końcówkach z ciut ciemniejszą nasadą. Zastanawiam się nad wykonaniem pigmentacji na dwa przy pomocy farby matrix socolor 7N + 7Nw/7A bądź loreal majirel 7.0 + 7.13/7.1. Bardzo boję się zielonkawego efektu, ale też zbyt ponurego na początek bo jednak aktualnie moje włosy wpadają w ciepłe tony. Dlatego chciałabym zapytać czy lepiej wybrać odcień popielaty czy odcień ze złotem? markę loreal czy matrix? oraz czy w pierwszym etapie omijać naturalny odrost, który ma teraz z 1,5cm (dodam, że jest on na poziomie 7 raczej chłodny). Trudno mi to rozgryź, ale myślę, że należę do zimnego typu urody. Moja cera jest z tendencją do czerwienienia, a oczy w kolorze szaro-zielonym. Cały czas odnoszę wrażenie, że z aktualnymi włosami wyglądam bardzo nienaturalnie:(

  Za wszelkie porady będę bardzo bardzo wdzięczna:)
  "
 • Anonymous
  on July 24, 2013 | 16:01 Anonymoussaid :
  "Droga Mysiu, cierpliwie czekam na wieści od Ciebie :) a w między czasie jeszcze czytam Twojego bloga i stwierdziłam żeby było łatwiej to dopiszę to czego dowiedziałam się o włosach dzięki Twojemu blogowi. Wydaje mi się że ciemność włosów jest zbliżona do natrurek czyli takie ciemne 7 ale moje naturki to typowy ciemny blond czyli taki mysi ale jednocześnie z dużą ilością pigmentu żółtego bo blondy farbują się na żółto. Ale do rzeczy po wcześniej opisanych próbach przyciemnienia blondu te około 4-5cm mają dużo pigmentu .4 pewnie przez to 6.34 czyli robią wrażenie brązu i właśnie tego chcę się pozbyć. Nie chcę rozjaśniać tylko mieć bardziej mysi :) kolor na poziomie 7 czyli klasyczny ciemne blond. Myślałam czy nie położyć 9.1 dla zbicia tego pomarańczu albo 9.11 tylko na wodzie 3 żeby nie pojaśniać. Zresztą jak się trochę rozjaśnią to będzie ok. Nie chcę mieć odwrotnie czyli jaśniejszych naturalnych odrostów a reszta z poświatą brązu. I teraz jeszcze ta żółto zielonkawa reszta, jest wyraźnie jaśniejsza od góry i to też może zostać tylko ten odcień ... bleeeeeee. Co myślisz o 9.21 lub 10.21 na wodzie 3? Piszę o farbach maijrel. Lub ten coloance z goldwella z szuflady na samą zielonkę 8.K czyli miedź bo ten 9.GB choć z tym boje się że wyjdzie zielonka nr 2. Dodam że ma bardzo suche włosy przez chorą tarczycę. Mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy w trakcie jeszcze diagnoz i decyzji czy brać leki czy nie. Na razie nie biorę i włosy po bokach się kruszą. Długie czyli do ramion mam z tyłu głowy a góra i boki sucho falowane pokruszone różnej długości. Do tego śpię na boku a to nie pomaga. Mówię Ci rozpacz bo jeszcze nie dawno były za łopatki ... ;( stąd decyzja o powrocie do naturek żeby ich nie męczy bo i tak ledwo siedzą na głowie.
  pozdrawiam Cię serdecznie i mocno trzymam za Ciebie kciuki
  Zielona Dorota"
 • Anonymous
  on July 17, 2013 | 16:52 Anonymoussaid :
  "Część Mysiu, przeczytałam już Twojego bloga i dzięki temu już sporo wiem ale ostatecznie nie wiem co mam zrobić z tym co mam na głowie.
  Generalnie tragedii nie ma ale myślę że się zbliża ;)
  Napiszę też po kolei co robiłam i jakie mam włosy bo nie zachowują się tak jak inne włosy :)
  Naturalnie mam włosy na poziome 6-7, słońce wypalało jasne złociste refleksy. Po ciąży zmieniły się na porowate i falowano kręcone. Byłoby fajnie ale te z wierzchu nie chcą się kręcić tylko sterczą nawet jak robiłam stylizację wg Twoich rad. Teraz mocno olejuje i maskuje włosy i jest lepiej. Od około 3 lat farbowałam się na blond z różnym skutkiem. Okazało się że mam chorą tarczycę a przy tym włosy lecą bardzo z głowy więc postanowiłam wrócić do naturalnego koloru.
  Ostatnio włosy farbowałam bardzo jasnymi farbami majiblon lub kolaston super rozjaśniający ale na wodzie 3 i dawał ładny poziom 9 od spodu 8 z dobrym odcieniem i to było na długości 4-5cm. Dalej włosy były coraz jaśniejsze bardzo jasne. Przystąpiłam do przyciemniania ... najpierw poszedł w ruch golwell 7B na wodzie 3. Po kilku minutach jasne były czarne. Zmyłam, była masakra, poleciałam do sklepu i chcąc to zbić pasło na majirel 6.34 bo 7 nie było ;(. Wyszły ciemne, po prostu brązowe głęboki i ładne :) ale jednak za ciemne więc ... zrobiłam kąpiel ale nie na rozjaśniaczu tylko na koleston 12.89 na wodzie 3 z porcją szamponu i odżywki. Kolor się delikatnie rozjaśnił na może poziom 7. Myślałam że będę musiała położyć colorance ale było ok. Kolor nadal się wypłukuje i widzę, że tu będzie źle. Przy skórze mają poblask złoto rudo czerwony, po 4cm już tylko złoto a dalej tam gdzie były bardzo jasne robią się buro-szaro-zielne. Są paski jaśniejsze i są takie ciemniejsze bardziej sine. W słońcu są jeszcze ok ale w pomieszczeniu już zieloność jest widoczna. Myję głowę codziennie i jeszcze chcę poczekać przed kolejną koloryzacją żeby się jeszcze wypłukały. I teraz jak to potraktować: od góry coś na ochłodzenie, później ... nie wiem już co. Nie wiem co z tą zielonką zrobić. I czy farbą czy czymś jak colorance goldella? I wolałabym z majirel lub majiblon bo mają dobrą cenę. Myślałam o majiblon 921 na wodzie 3 żeby nie rozjaśniło bardzo i nie zniszczyło już i tak podsuszonych włosów. Farbowanie na wodę 3 bardzo mi się podoba bo nie piecze i chyba tak nie niszczy włosów a sprzedałą mi ten patent fryzjerka na szkoleniu goldewlla na którym użyczałam włosów. A i co ważne przy fabach złotych (gold) po przecinku wychodzi mi zielonka. Tak było na tym szkoleniu. Wszyscy byli w szoku i ratowali kolor miedzią i było ok. Z miedzi mam właśnie colloracne goldwella 8.K. Mam też 9.GB i tobic 7.B. Majirel mam 6.34 (za ciemno) i 10.31 ale mało i majiblon 901.
  Mysiu co radzisz? Ten zielonkawy mnie prześladuje :(
  Pozdrawiam
  Zielona Dorota :) "
 • Anonymous
  on July 13, 2013 | 19:10 Anonymoussaid :
  "Jestem tutaj nowa ale już wnikliwe szukam wszystkich ciekawych i pomocnych info.dzięki Mysiu.Następnym razem i tak mam zamiar wybrać się do Ciebie do W-wy żebyś zajęła się moimi włoskami,mam nadzieję że mnie przyjmiesz,zrobię sobie wycieczkę, przynajmniej wiem że będzie warto.buziaki i do zobaczenia za jakiś czas.teraz uciekam czytać o mixtonach,muszę się trochę douczyć bo aż wstyd.
  Pozdrawiam
  Aga"
 • mysia m
  on July 13, 2013 | 18:15 mysia msaid :
  "Na blogu są obszerne tematy na ten temat, wystarczy poszukać. Skorzystaj proszę z wyszukiwarki po prawej stronie. W temacie odpowiednie proporcje, trzeba się z tym wnikliwie zapoznać."
 • Anonymous
  on July 13, 2013 | 13:22 Anonymoussaid :
  "A co to jest mixton??
  sorry za głupie pytanie ale ja naprawdę nie wiem.
  Też zakupuję go w sklepie fryzjerskim?
  Bardzo dużo ciekawych rzeczy mogę się tutaj od Ciebie dowiedzieć
  Aga"
 • mysia m
  on July 13, 2013 | 13:00 mysia msaid :
  "A to ciesze się ogromnie :)

  Bez obaw, kolor dojdzie w ciągu 2 tygodni. Później tylko 7.1 powinno starczyć. Jeśli bedzie ciepleć, to domieszasz mixton. Jeśli bedziesz cchicla nie farbowac, mozesz robić zapienianie, będę o tym pisac na blogu. Mieszasz szampon z odżywką i zimna farba i oksy i dajesz na wlosy na 5 minut, zamiast farby mozesz dac mixton w nieduzej ilosci."
 • Anonymous
  on July 12, 2013 | 20:32 Anonymoussaid :
  "Już pomalowałam i zmyłam.Faktycznie są ciemne bardzo ale są zimne i to mnie bardzo,bardzo cieszy.Strasznie jestem zadowolona że trafiłam na Twojego bloga i że potrafiłaś mi profesjonalnie doradzić,jesteś po porostu GENIALNA.Nigdy nie miałam aż tak ciemnych włosków ale tak jak pisałaś pewnie się wypłucze trochę kolor i docelowo będzie jaśniejszy.Jeszcze jedno pytanie kochana co teraz robić z tymi włoskami jak się wypłuczą,kładę wtedy już sam kolor 7.1 czy jaki kolwiek już mogę położyć na poziomie 7 ??? I czy woda póżniej 6% czy 3%??
  Cieszę się normalnie jak małe dziecko.I co robić żeby włoski się lśniły i wyglądały na zdrowe?? Teraz są śliczne,wydają się grubsze i tak jak by się ich zrobiło więcej,rewelacja.
  Pozdrawiam Cię gorąco i dziękuję,dziękuję,dziękuję
  Aga
  "
 • Anonymous
  on July 12, 2013 | 17:50 Anonymoussaid :
  "Już zabieram się za malowanie,kupiłam właśnie 7.1 i zaraz będę nakładać na włoski.Wykorzystam w takim razie 7.0 jak mogę,może być ciemno ważne ze nie będzie CIEPŁO bo takiego nie znoszę.
  Dziękuję jeszcze raz za poradę i odezwę się jak już pomaluję
  Aga"
 • mysia m
  on July 12, 2013 | 16:24 mysia msaid :
  "7.0 może byc zbyt ciemny, jeśli się nei boisz poczatkowo ciemniejszego efektu, to wykorzystaj, bo się wypłucze ale najpierw może być zbyt ciemno.

  Dziękuje ;)"
 • Anonymous
  on July 12, 2013 | 16:03 Anonymoussaid :
  "Bardzo dziękuję za odpowiedz.może być 7.0 czy konieczne musi być 7???mam w domu 7.0 i nie wiem czy mogę podmienic.Naprwadę bardzo mi pomoglas.dziękuję
  Aga
  Ps.następnym razem przyjadę z Lublina do Ciebie jak będę chciała coś zmieniać"
 • mysia m
  on July 12, 2013 | 15:38 mysia msaid :
  "Odsyłam do tematów o pigmentacji, najlepiej "pigmentacja na dwa"

  Przy czym nie kładź 7.13 jako drugi etap bo mas ztam fiolet, wiec złoto wybije pod zielony. Jeśli chlodny ma byc to najpierw 7 a potem 7.1"
 • Anonymous
  on July 12, 2013 | 13:55 Anonymoussaid :
  "witam Mysiu
  Bardzo proszę Cię o pomoc.
  Po wizycie u fryzjera mam zółto rude włosy.Miałam odrost 5 cm(poziom 6,7)a reszta włosów była wcześniej rozjaśniana,Chciałam żeby fryzjerka pomalowała mi na mój naturalny.Chyba żle zrozumiała o rozjaśniła mi na całości.Nie chciałam tak wyjść więc stwierdziła że nie ma problemu bo odrost jest już rozjaśniony i położyła jakąś farbę 8.2.Efekt taki że mam rudawo żółte włosy i 300 zł mniej w portfelu. a chcę przyciemnić do poziomu 7 i żeby ten kolorek był chłodny a nie ciepły.Kupiłam sobie dzisiaj farbę majirel 7.13 na szczęście położyłam tylko na jedno pasemko ale kolor jest rudy tyle że ciemniejszy a tam gdzie były wcześniej rozjaśniane jest do tego poświata fioletu.Jaką farbę kupić i co zrobić żeby normalnie wyglądać.
  pozdrawiam
  Aga"
 • mysia m
  on July 10, 2013 | 14:31 mysia msaid :
  "Nie polecam farb drogeryjnych do tego zabiegu, najlepiej kup Majijerl czyli profesjonalny loreal i do tego wodę na odpowiednim poziomie - gotową z hurtowani."
 • Anonymous
  on July 10, 2013 | 14:10 Anonymoussaid :
  "Cześć Mysiu
  Mam bardzo jasne blond włosy ale chcę zaprzestać farbowania i powrócić do mojego naturalnego ciemnego blondu..
  Pogubiłam się tylko w tych utleniaczach, to znaczy jeśli kupuję farby drogeryjne np.Loreal preference one mają już jakiś tam określonyy procent, jak mam uzyskać ten 1,5%-1,8% który musi być przy farbie nr.1 ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź !

  Pozdrawiam :*
  "
Load more comments (71 - 140 of 225)
Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie.

Report "Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwałe przyciemnianie."

Are you sure you want to report this post for ?

Cancel
×